İzmir Liseleri 2020 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

2021 LGS ye girenler aşağıda yer alan 2020 İzmir Liseleri taban puanları,yüzdelik dilimlerini ve kontenjanları aşağıdan öğrenebilirsiniz. Bu puanlar, Yüzdelik dilimleri 2020 1. yerleştirme sonucunda elde edilmiş olup 2021 LGS ye girip tercih yapacak olan lise adayları bu taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini göz önünde bulundurmalılar. İzmir nitelikli liseler. İzmir’ da Sınavla Öğrenci Alacak Nitelikli Liseler. İzmir’ da Hangi Liseler Sınavla Öğrenci Alacak. İzmir’ da Lise Giriş Sınavı yapacak liseler.

Okul AdıOkul TürüÖğretim ŞekliKont.Taban PuanıEn Düşük YüzdelikEn Yüksek Yüzdelik
İzmir Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek102487.44250.10.01
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek102475.89950.380.1
Atatürk LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek380460.34061.070.09
Atatürk LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek38459.33711.120.24
Atatürk LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek38457.71521.220.5
Bornova Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek380449.19541.810.22
Bornova Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek76447.56831.931.04
Bornova Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek76445.84312.081.37
İzmir Kız LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek240439.2282.651.21
Çiğli Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek170437.70652.80.43
İzmir Kız LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek80437.21952.851.45
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek102432.93663.280.33
Buca Fatma Saygın Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek90429.59333.651.17
Güzelbahçe 60.Yıl Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek228428.94483.720.7
Karşıyaka Cihat Kora Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek152427.32843.92.09
Şehit Ahmet Özsoy Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek120425.84074.081.2
Yusuf Kemalettin Perin Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek102425.23884.150.23
Karşıyaka Cihat Kora Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek38424.74064.212.59
Ödemiş Ayhan Kökmen Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek136421.08284.660.18
Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek238418.501452.89
15 Temmuz Şehitler Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek228418.501452.86
Yunus Emre Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek190414.16845.62.96
Yunus Emre Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek76411.96695.923.48
Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek120411.17866.042.88
Konak Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek228408.74736.413.82
İzmir Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek136406.64236.754.44
İzmir Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek68404.92327.033.86
Menderes Fatma-Ramazan Büküşoğlu Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek114402.05517.51.09
Alp Oğuz Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek180399.36937.973.68
Buca Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler LisesiSosyal Bilimler LisesiKız/Erkek102394.88058.784.23
Torbalı 7 Eylül Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek152391.24039.482.76
Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek60389.18439.90.77
İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler LisesiSosyal Bilimler LisesiKız/Erkek102386.112610.534.5
Şehit Halil Kantarcı Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek30372.071713.732.91
Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız60371.048313.981.35
Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler LisesiSosyal Bilimler LisesiKız/Erkek136369.482314.363.38
Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız60355.871317.962.38
Konak İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34350.489419.496.62
İzmir Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiErkek60344.769321.22.37
Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız30341.687722.1312.78
Konak Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30335.513624.0812.26
Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34335.170924.1910.19
Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34334.819324.3111.15
Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek30334.084424.556.25
Gazeteci Çetin Altan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30318.075130.0911.98
Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek90316.906830.524.51
15 Temmuz Şehitleri Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız30315.175231.1711.86
Torbalı Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiErkek30312.899232.037.51
Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30308.85833.613.2
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek30308.563133.718.41
Gazeteci Çetin Altan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30306.33134.5813.92
Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34303.512435.7114.96
Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30303.291935.814.76
Konak Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34303.094535.8812.88
Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-2 Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34298.742737.717.51
Konak Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34291.133141.0519.67
Aliağa Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30288.918142.0610.99
Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek30287.897242.5312.17
Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek90284.057944.357.96
Karabağlar İTO Vakfı Süleyman Taştekin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34283.543844.599.18
Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiErkek30279.03346.837.43
Abdülhamit Han Çok Programlı Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34278.849446.9214.55
Ödemiş Aydınoğlu Mehmet Bey Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek90276.110248.316.98
Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34274.657349.0828.18
Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30274.26449.289.44
Menemen Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34272.432250.2515.49
Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30271.926950.5220.21
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek68270.685751.1811.07
Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek68270.613451.2216.14
Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek60270.287951.3913.18
Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek60270.154451.4610.71
İzmir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız30269.915551.614.14
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34265.907153.7823.34
İzmir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız60265.113254.2312.9
Konak Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34263.896654.9214.36
Çiğli 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek68261.823856.1222.41
Şehit İdari Ataşe Çağlar Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30260.891356.6413.11
Karabağlar İTO Vakfı Süleyman Taştekin Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34260.558156.8437.25
Bayraklı Ali Osman Konakçı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34258.748457.9122.2
Konak İzmir Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıKız/Erkek60255.691459.7315.65
Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34255.082560.126.31
Torbalı Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34254.152960.6623.56
Bornova Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek68251.809262.0716.5
Süleyman Şah Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek68251.168162.4618.74
Kemalpaşa Mopak Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34250.517262.8813.9
Karabağlar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34248.765363.9819.72
Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30243.323567.4533.18
Süleyman Şah Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34242.178168.224.54
Buca Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız90237.639371.189.5
Konak İzmir Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Meslek ProgramıKız/Erkek30236.316772.0614.29
Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiErkek102234.29473.4110.08
Bayraklı Hisar Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiErkek60233.532573.915.6
Süleyman Şah Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34219.990482.7950.88
Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiErkek90217.371984.4314.29
Karabağlar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek34204.968991.345.98

İzmir Liseleri 2019 Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

Okul AdıOkul TürüÖğretim ŞekliKont.Taban PuanEn Yüksek Yüzdelik DilimEn Düşük Yüzdelik Dilim
İzmir Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek90494.57020.110.01
Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek90486.79260.570.11
Atatürk LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek300476.88711.330.11
Atatürk LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek30475.69271.450.31
Atatürk LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek30473.87981.611.14
Bornova Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek270467.86762.220.2
Bornova Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek60465.80572.440.54
Bornova Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek30465.27982.51.77
İzmir Kız LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek90462.6782.81.45
İzmir Kız LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek30461.60372.922.5
Çiğli Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek150460.01923.110.11
Güzelbahçe 60.Yıl Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek180455.85193.610.26
Tire Belgin Atila Çallıoğlu Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek90454.2583.820.79
Buca Fatma Saygın Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek90452.02094.122.73
Yusuf Kemalettin Perin Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek90449.9394.40.33
Ödemiş Ayhan Kökmen Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek90448.1144.640.2
Şehit Ahmet Özsoy Fen LisesiFen LisesiKız/Erkek120446.83884.821.84
Karşıyaka Cihat Kora Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek120446.21744.92.05
Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek120445.87024.952.68
15 Temmuz Şehitler Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek150445.62964.992.75
Karşıyaka Cihat Kora Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek30444.56535.143.22
Yunus Emre Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek90441.68595.552.84
Yunus Emre Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek60438.43946.033.47
Konak Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek180436.42496.341.45
Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek90436.42436.354.03
İzmir Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek90433.82926.743.97
İzmir Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek60431.25137.151.53
Menderes Fatma-Ramazan Büküşoğlu Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek90426.5157.912.98
Buca Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler LisesiSosyal Bilimler LisesiKız/Erkek60422.6848.554.61
Alp Oğuz Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek150422.10238.663.64
Torbalı 7 Eylül Anadolu LisesiAnadolu LisesiKız/Erkek90421.16838.813.86
İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler LisesiSosyal Bilimler LisesiKız/Erkek90412.542810.365.53
Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek60407.48911.334.4
Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler LisesiSosyal Bilimler LisesiKız/Erkek120395.724413.793.98
Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız60381.828517.024
Konak İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30375.293418.710.62
Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız60368.795920.497.43
Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30360.227422.9610.07
Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30351.579325.6714.07
Konak Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30347.550326.9813.34
Gazeteci Çetin Altan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30337.523930.4312.08
Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek90326.954834.2510.23
Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30324.82335.0613.7
Hisar Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiErkek60323.234235.689.08
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30321.113136.516.32
Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-2 Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30314.15239.2316.96
Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30308.368141.616.17
Konak Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30303.791643.511.15
Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30298.917645.5712.7
Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30295.652546.9923.93
Selçuk Yaşar Boyacılık Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30289.25149.87.65
Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30286.336651.0925.95
Süleyman Şah Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30285.037151.6613.91
Ödemiş Aydınoğlu Mehmet Bey Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek90281.220953.397.74
Abdülhamit Han Çok Programlı Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30281.116153.4418.64
Çiğli 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30278.214854.7519.54
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30274.661956.3717.96
Menemen Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30274.568756.4226.69
Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30274.138356.6127.97
Bornova Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30272.135257.5430.7
Şehit İdari Ataşe Çağlar Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30271.343657.9116.75
Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek120265.536360.637.05
Torbalı Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30264.939860.924.84
Bayraklı Ali Osman Konakçı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30261.74962.4129.99
Karabağlar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30261.618862.4734.02
Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30261.156162.6825.23
Buca Kız Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız90261.134662.6913.6
Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiKız/Erkek60259.857263.312.49
Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30253.819966.1732.47
Kemalpaşa Mopak Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30239.249973.1320.95
Süleyman Şah Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30226.446279.3821.3
Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiErkek90218.936883.0512.4
Süleyman Şah Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30190.315394.9738.63
Karabağlar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiAnadolu Teknik ProgramıKız/Erkek30185.478896.344.48
Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiErkek9010099.7520.45

Bir cevap yazın